Děti nejsou malí dospělí …

Děti se liší od dospělých, a to nejen fyziologicky, ale také různými nemocemi, které je postihují a na které jejich tělíčko není dostatečně připravené. Imunitní systém dítěte je zhruba o polovinu méně výkonný než u dospělého pacienta, a proto průběh někdy i banálních infekcí může být problematický a často končí podáváním antibiotik.

Růst a vývoj dětí je velmi progresivní v prvních dvou letech života. Hlavně vnitřní orgány prochází výraznými změnami, které se týkají nejen růstu, ale především jejich funkce. Pokud se zaměříme na obranyschopnost dětí, zde má zásadní vliv na vývoj imunitního systému a vytváření specifických protilátek žláza „brzlík“, která je v dětství největší a jejíž funkce postupem let vyhasíná. Brzlík je zodpovědný za vytváření specifických protilátek proti různým mikroorganismům, se kterými se děti od narození setkávají.

Tak jak se postupně jednotlivé orgány u dětí vyvíjejí, tak pracují efektivněji

Například tepová frekvence, která je u novorozenců 180 tepů za minutu, se postupně zpomaluje až k úrovni dospělých 50 70 tepů za minutu. Krevní tlak se zvyšuje od 90/60 při narození až po dospělou normu 120/80. Také plíce se rozvíjí v souladu s měnící se technikou dýchání a jejich funkce se stává efektivnější, o tom svědčí snižování dechové frekvence od počátečních 40 až 50 na přibližně 25 dechů za minutu. Okysličování krve v plicích je u dětí méně účinné, také průdušky jsou kratší a užší než v dospělosti.

Při běžných zanětech dýchacích cest reaguje dětský organismus vytvářením mnohem většího otoku sliznic a také sliznice průdušek produkují daleko více hlenu, než je tomu u dospělých. Tento stav se může projevovat zvýšenou dýchavičností i při „malých“ infekcích.
Respirační onemocnění jsou u dětí často nejen těžší, ale také mnohem častější než u dospělého člověka. Děti onemocní v průměru až 12x ročně. To je způsobeno tím, že imunitní systém v průběhu prvních 10 až 12 let života není plně adaptibilní na okolní prostředí.

Zdravé děti začínají produkovat vlastní protilátky postupně od narození.Tyto protilátky mají obzvláště důležitou úlohu při obraně sliznic, které vytvářejí první ochranou bariéru proti vniknutí infekce do organismu. Dětský organismus rozvíjí jakousi imunitní paměť. V praxi to funguje tak, že pokud se již malý organismus potkal s určitým typem patogenu, specifické protilátky jsou produkovány daleko rychleji a imunitní odpověď je rychlá a účinná. Imunitní systém se v průběhu dětství stále „učí“ a ukládá důležité informace.

Jak pomoci malým dětem zvládat onemocnění dýchacích cest s ohledem na křehkost jejich organismu?

Je nutno zopakovat, že mnoho chorob je stejných jako u dospělých, ale imunitní systém dítěte je o polovinu méně výkonný. Tento fakt by měla respektovat vhodně zvolená léčba, charakter a množství léků. Vhodně zvolená terapie by neměla zatěžovat dětský organismus ještě více než samotná nemoc. Rýma a kašel jsou pro malé děti závažným problémem, u nejmenších je ohrožena i výživa, děti špatně spí a mají narušený denní rytmus. Toto vše je spojeno s celkovou nepohodou dítěte.Většina těchto infekcí je virového původu, takže není důvod pro podávání antibiotik. Nejdůležitější je zahájit léčbu včas, tedy při prvních příznacích rýmy či kašle.
Ideálním řešením jsou přírodní prostředky, šetrné k malým dětem a přitom účinné.
V lékárnách jsou k dostání přípravky SINUPRET, HEDELIX a další rostlinné léky.

Vynikající výsledky pri léčbě infekcí dýchacích cest vykazuje čistě rostlinný a šetrný lék – kapky KALOBA.

Kapky KALOBA jsou jedinečné již svým složením – jde o speciální extrakt z kořene jihoafrické pelargonie – Pelargonium sidoides. Německá farmaceutická společnost Willmar-Schwabe GmbH & CO., zaznamenala s KALOBOU vynikající úspěchy v mnoha zemích. V samotném Německu je KALOBA (pod názvem Umckaloabo) jedním z nejprodávanějšímch rostlinných léků na nemoci dýchacích cest.

Účinnost KALOBY je podložena klinickými studiemi
s 9000 pacienty z toho je na 4000 dětí.

Němci jsou známí svojí pedantností a malých pacientů si váží, proto byl v rámci klinických studií kladen vysoký důraz na účinnost a hlavně na bezpečnost při podávání KALOBY malým pacientům. Klinické studie prokázaly, že KALOBA je účinným řešením při prvních příznacích onemocnění. 97 % malých pacientů hodnotilo snášenlivost kapek jako “dobrou”, či dokonce „velmi dobrou“.

KALOBA je bezpečný lék pro děti již od jednoho roku věku.

Má vynikající léčebné výsledky

  • KALOBA posiluje obranyschopnost organismu, chrání sliznice proti napadení mikroorganismy a usnadňuje vykašlávání hlenu.
  • KALOBA je bezpečný lék, který je i nejmenšími dětmi velmi dobře snášen.
  • KALOBA je rostlinný lék, který zakoupíte v lékárně bez lékařského předpisu. Můžete jej tedy nasadit včas při prvních příznacích nachlazení..
  • KALOBA se dobře podává, jedná se o kapky, které těm nejmenším můžete podat v čaji či jiné tekutině.

A protože KALOBA je lék, nezapomeňte si přečíst příbalovou informaci.

Zdroj a další informace na: www.kaloba.cz a www.umckaloabo.de

Leave a Reply

Přejít nahoru